Попит на новобудови зростав навіть влітку – “ІБК Обрій”

07 Вересня 2018

15:36

309

Цього літа столичний ринок первинної нерухомості не відчув традиційного сезонного спаду. У сегменті новобудов економ і комфорт класу продажі зросли на 16%, якщо порівнювати з минулою весною. Про те, що вплинуло на зростання купівельної активності в традиційно «низькому» сезоні розповідає заступник директора з комерційних питань «ІБК Обрій» Олеся Перчак.


 

Для ринку нерухомості характерна сезонність: активні весна і осінь, стабільна зима, окрім новорічних свят, і спокійне літо. Літній період відпусток і дач вважається найменш активним сезоном в сфері нерухомості, купівельна активність суттєво знижується.

Однак, дане правило жодним чином не поширилося на це літо:

 

  • Спостерігалося збільшення кількості звернень з приводу придбання квартир у новобудовах у порівнянні з аналогічним періодом 2017 р.

 

  • За підсумками літа кількість укладених угод в сегменті новобудов економ і комфорт класу збільшилася на 16% в порівнянні з обсягом проданих квартир цієї весни. За типом квартир найбільшим попитом користуються одно- і двокімнатні квартири, понад 35% із загального обсягу проданих квартир придбано в розстрочку від забудовника.

 

  • З точки зору придбання, саме літо – час вигідних пропозицій на ринку первинної нерухомості, оскільки девелопери цілком логічно реагують на літній спад купівельної активності, підвищуючи попит за допомогою вигідних акцій, більш високих знижок і різноманітних подарунків. В середньому по ринку знижки різнилися і варіювалися від стандартних 3-5% до 15-25%. Найбільш значущі дисконти, як правило, пропонувалися на виділений пул квартир, або були приурочені до свят. Подарунки при покупці квартири покупцям цікаві, але в меншій мірі, ніж грошові знижки. Проте девелопери пропонували подарунки, пов’язані з комплектацією майбутньої квартири – ремонт, комору або машиномісце.

 

  • Літня девальвація гривні з 26,09 до 28,05 грн. / дол. США викликала сплеск купівельної активності на первинному ринку житла в сегменті економ і комфорт класу. Період курсових стрибків – сприятливий для покупців, які відкладають кошти на квартиру в валюті, оскільки в бюджетних новобудовах ціна квадратного метра сформована в гривні і девелопери оперативно не реагують підвищенням цін на падіння курсу гривні.

 

  • У ряді об’єктів підвищення цін відбулося в другій половині серпня. Однак аналітичні дані свідчать, що ціни підвищились не пропорційно курсу долара. З урахуванням девальвації гривні на 7,5%, ціна пропозиції в новобудовах економ і комфорт класу за літо виросла в середньому на 3,2%. З огляду на те, що деякі девелопери з метою збільшення обсягу продажів зафіксували гривневу ціну до кінця серпня, то вже з вересня ціна ще зросте на 3-5% в бюджетних новобудовах.

 


 

Кількість угод зросла в порівнянні з минулим літом – в середньому на 23%. Основними причинами такої купівельної активності стали девальвація гривні і маркетингові програми стимулювання попиту, пропоновані девелоперами.

 


 

 

Новини за тегами