«ПРОСТІР ДЛЯ ЛЮДЕЙ» – проєкт ІБК ОБРІЙ з благоустрою частини житлового кварталу у Шевченківському районі столиці

27 Листопада 2019

17:15

191

Інвестиційно-будівельна компанія «ОБРІЙ» за співпраці Агенції urban curators розробили концепцію Проєкту з благоустрою частини житлового кварталу у Шевченківському районі Києва. За кілька тижнів вона буде представлена мешканцям для ознайомлення і надання зворотного зв’язку


Екскурс в історію

У 2019 році ІБК ОБРІЙ розпочав реновацію доволі відомого довгобуду столиці по вул. О. Теліги, 25, давши йому назву UNO City House. Ба більше, на підставі низки звернень, компанія планує втілити у життя проєкт з «оздоровлення» території прилеглого до будівництва кварталу, зробивши його більш комфортним та безпечним для різних груп населення.

«З моменту заходу на будівельний майданчик до нас почали звертатися мешканці прилеглих будинків із проханнями: десь ями залатати на асфальтовому покритті, чи земельки завести на ділянку. Цей перелік дедалі збільшувався. Люди звертали нашу увагу на недостатнє озеленення, убогість наявної інфраструктури, хаотичне паркування автівок, досить пожвавлений рух машин на внутрішньоквартальних проїздах тощо. І ми дійшли висновку, що одними точковими допомогами не обійтися. Скільки б корисних справ ІБК ОБРІЙ не зробив би в сукупності, питання «оздоровлення» даної території необхідно вирішувати комплексно. Лише у такому випадку ми зможемо охопити досить широкий спектр  напрямків і створити дійсно комфортне, безпечне людиноцентричне публічне середовище», – коментує Олеся Перчак, заступник директора з комерційних питань Інвестиційно-будівельної компанії «ОБРІЙ».

UNO City House зводиться на території, забудова якої відбувалась ще у 1959-1963 роках за проєктом архітектора А. Лободи. Основу її становили п’ятиповерхові будинки. З того часу такому складнику як суспільний міський простір не приділялось досить системної уваги. Облаштування території й об’єкти інфраструктури поступово застарівали та виходили з ладу. Простір загального використання не підлаштовували під зміни в суспільному житті. Тож не дивно, що наразі він не відповідає критеріям якісного публічного простору, що враховує наявні потреби мешканців.

Ініціатива забудовника

Зважаючи на це Інвестиційно-будівельна компанія «ОБРІЙ» виступила з ініціативою створення проєкту, який має на меті виправити цю ситуацію. А саме, перетворити наявний простір на те, чим він мусить бути – на простір для людей. 

Для дослідження та розробки концепції благоустрою було залучено Urban curators — незалежну агенцію, що поєднала однодумців у галузях урбаністики, архітектури, економіки та соціології міста.

Робота над проєктом передбачає кілька вагомих та послідовних етапів. Перший з них – дбайливе спостереження та ретельне вивчення міського життя ділянки, що обмежується вулицями Олени Теліги, Щусєва, Академіка Грекова та Ольжича та особливостей самої місцевості. Саме йому було присвячено кілька тижнів вересня. 

Висновки, яких дійшли урбаністи, підтверджують справедливість зауважень мешканців. Вони та відповідні пропозиції лягли в основу концепції проєкта «Простір для людей». За кілька тижнів вона наочно буде представлена за адресою: вул. О. Теліги, 25. Тож усі охочі зможуть детально ознайомитися з основними пропозиціями розробників щодо організації спільного простору. Навіть більше, можна буде надати коментарі чи побажання, скориставшись поштовою скринькою, розташованою поруч, або електронною поштою. Адже цей етап не менш значущий для підготовки проєкту, реалізацію якого незабаром спостерігатимемо.

Новини за тегами